7.4.14

No pavasara uz ziemu...

Pagājušajās brīvdienās, mēs braucām slēpot. Jā tieši tā slēpot, bija ļoti jocīgi pakot ziemas drēbes kas jau noglabātas skapjos un slēpes saliktas plauktos , ka pie mums jau var ar jaciņām staigāt. Kalnos 200 km attālumā no mūsu dzīvesvietas ir 2 metru sniega. Vieta saucas Rjukan  pilsētiņa atrodas kalnu ielejā. Ļoti skaista vieta brīžiem pat elpa aizraujas, no skata ko ieraugi. Vieta ir ar vēsturi, jo tur kara laikā ražoja smago ūdeni, priekš Vācijas atombumbu ražošanas, norvēģu partizāni uzspridzināja kuģi ar kuru pārveda smago ūdeni, lai viņš nenonāk līdz ražošanai.
Bilde pirms izbraukšanas

Hytta kur mēs bijām apmetušies

  
Slēpošanas kalns
Uz pacēlāja kurš ceļš augšā
Es pati un bērni pirmo reizi bijām šados kalnos, pie mums tuvumā ir mazāki kalni,  kuros slēpojam. Teikšu atklāti tas ir to vērts, kad vējš pūš gar ausīm jo tu labā ātrumā traucies lejā, dēlam ļoti patik negribēja projām braukt, ar meitu bija grūtāk kāmēr viņa pierada, bet pēc tam tas viss aizgāja. Tagad mums noteikti vajadzēs šādus kalnus nākamajā sezonā :)


Šeit mēs braucam pa serpantīni kalnā augšā un sāk jau parādīties iespaidīgas sniega sienas
Pie vietas kur tālāk jāturpina ceļš ar kājām

Ja nevar uzkāpt, var izmantot kalnos ierīkotu vagoniņu


 
Un tagad esam Gaustatoppen vietā kur var turpināt ceļu ar kājām, lai sasniegtu kalnu virsotni. Ko mēs esam nolēmuši darīt vasarā, jo tur tagad daudz sniega, būtu grūta kāpšana kur uz vienu galu jākāpt 3 stundas :).

Kopumā esam pavadījuši ļoti aizraujošas brīvdienas, izsmējušies ar draugiem, baudījuši labu ēdienu un dzērienu :). Ka šodien vajag vēl mazliet apūsties no visa. Tāpēc ņemu dienu brīvu. Neesmu vēl ielikusi ziņu par savu pagājušo nedēļu. Ievēroju ka nepietiek priekš visa laika. Tāpec izlieku prioritātes uz uz priešku.

Nav komentāru: